بازار انگشتر شیراز

آخرین مقالات

معرفی هفت مدل جواهرات نقره که هرگز از مد نخواهد افتاد

یکی از نکات مهم در انتخاب زیورآلات این است که طولانی مدت از مد نمی افتند. این مقاله به معرفی هفت مدل زیورآلات نقره می پردازد که در طولانی مدت از مد نخواهند افتاد

بررسی صادرات انگشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس

یکی از بهترین بازارهای صادراتی محصولات تولیدی خوشه انگشتر قم، کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌­باشد.
در این مقاله به اولویت بندی کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور صادرات انگشتر و زیورآلات نقره می پردازیم

گزارش تأثیر بیماری کرونا بر روی بازار انگشتر قم

کرونا تأثیر بسیار منفی و بدی تری بر بازار انگشتر و زیورآلات استان قم نسبت به سایر مشاغل داشت. این مقاله به بررسی این علل می پردازد.

بازار انگشتر کشور چین

کشور چین یکی از واردکنندگان اصلی زیورآلات نقره جهان است و ارتباط سیاسی و اقتصادی مناسبی با کشور ایران دارد. به همین جهت می تواند بازار مناسبی برای انگشتر قم باشد. از این رو در این مقاله به بررسی بازار انگشتر کشور چین می پردازیم.

بازار انگشتر کاشان

شهر کاشان به عنوان یک شهر مذهبی و توریستی بازار مناسبی برای انگشتر قم می‌باشد. در این مقاله به بررسی بازار انگشتر کاشان می پردازیم.

نمایشگاه های خارجی مرتبط با محصولات خوشه انگشتر استان قم

این مطلب به معرفی نمایشگاه های خارجی مرتبط با محصولات خوشه انگشتر استان قم می پردازد

نمایشگاه های داخلی مرتبط با محصولات خوشه انگشتر استان قم

این مطلب به معرفی نمایشگاه های داخلی مرتبط با محصولات خوشه انگشتر استان قم می پردازد

آخرین اخبار

کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشتر و زیورآلات

به همت دفتر توسعه خوشه انگشتر استان قم و حمایت شرکت شهرک های صنعتی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری” کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشتر” منتشر شد.

قم شهر ملی انگشتر می شود

در جلسه انتخاب شهر و روستای ملی که با حضور معاونت محترم صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرکار خانم محمودیان و استاندار قم جناب دکترسرمست، معاون محترم شهردار قم جناب حسام نژاد و مدیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم جناب یزدانی که در تاریخ 1399/04/30 برگزار شد، شهر قم به عنوان شهر ملی انگشتر انتخاب گردید.

وام (تسهیلات) ویژه شرایط بیماری کرونا برای تولیدکنندگان انگشتر قم

تولیدکنندگان صنایع دستی دارای لیست بیمه مشمول دریافت وام بیماری کرونا هستند. در این مطلب شرایط پرداخت و روش ثبت نام این وام ارائه می گردد.

برداشتن گام عملی برای حل مشکل بیمه هنرمندان قم

با همکاری انجمن تولیدکنندگان زیورآلات سنتی و صنایع دستی استان قم، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان و بیمه پاسارگاد، هنرمندان قم بیمه تکمیلی و عمر می شوند.

افتتاح فروشگاه دائمی خوشه انگشتر در هتل بین المللی قم با حضور وزیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

به همت کنسرسیوم بازاریابی خوشه انگشتر، غرفه دائمی فروش زیورآلات خوشه با حضور جناب آقای مونسان وزیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هتل بین المللی قم افتتاح شد.

حضور خوشه انگشتر در دومین نمایشگاه معدن و ماشین آلات وابسته قم

خوشه انگشتر در نمایشگاه معدن و ماشین آلات وابسته قم که در تاریخ 16 الی 18 بهمن ماه 1398 در محل نمایشگاه بین المللی قم برگزار شد حضور داشت.

بازدید اعضای خوشه انگشتر استان قم از دوازدهمین نمایشگاه طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته تهران

اعضای خوشه انگشتر استان قم در تاریخ 25 بهمن ماه 1398 از طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته تهران بازدید نمودند.

شیراز یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهر های ایران می باشد که هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از اقصی نقاط ایران و جهان است. این شهر به واسطه موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی که دارد در طول تاریخ پایتخت سلسله های مختلفی بوده است که آثار باستانی موجود در این شهر مربوط به هر دوره تاریخی زیبایی این شهر را دوچندان می کند.

شهرت این شهر بدلیل آثار تاریخی مانند تخت جمشید، پاسارگاد (مقبره کوروش بزرگ)، نقش رستم  و نقش رجب و صد البته برگاه ملکوتی «میر سید احمد» ملقب به شاه‌چراغ، پسر موسی کاظم امام هفتم شیعیان است. عرقیات، بهار نارنج، کلم پلو، نارنج و صنایع دستی از سوغاتی های محبوب این شهر می باشد.

شهر شیراز

کریم خان زند بنیان گذار سلسله زندیه آخرین پادشاهی است که شیراز را پایتخت ایران قرار داد که این امر موجب رونق گرفتن روز افزون این شهر گردید. از این دوره تاریخی آثار بسیار زیادی در این شهر به جا مانده است. بازار وکیل، حمام وکیل و ارگ کریمخان از آثار باستانی مربوط به این برهه از تاریخ می باشد.

به جهت جذب بالای توریست به شهر شیراز و عرضه صنایع دستی تیم توسعه خوشه انگشتر استان قم در زمان حضور در چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی طلا جواهر نقره، ساعت و سنگ های شیراز بازار فروش انگشتر این شهر را مورد بررسی قرار داده تا اطلاعات آن را در اختیار اعضای خوشه قرار دهد.

بازار وکیل (سرای مشیر) و بازار حافظیه محل های اصلی فروش انگشتر در شهر شیراز هستند که در ادامه توضیحاتی در مورد هر یک از این بازارها ارائه می گردد.

بازار سرای مشیر

سرای مشیر یا سرای مسگرها در دوره قاجاریه توسط میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک بنانهاده شده‌است. این محل هم‌اکنون یکی از مهمترین مراکز عرضه صنایع دستی در شهر شیراز است و صنایع دستی از سوغاتی های مورد اقبال گردشگران و مسافران حاضر در این شهر می باشد.

این بازار یکی از مراکز بزرگ فروش صنایع دستی و توریستی در شهر شیراز محسوب می‌شود. با گشتی در این بازار می توان مشاهده کرد واحدهای بسیار زیادی به فروش صنایع دستی در این بازار مبادرت می ورزند که 20 واحد از آنها مختص فروش انگشتر است.

قالب انگشترهای عرضه شده در این بازار سیلندری بوده و از کشورهای ترکیه و تایلند وارد شده است. زمانی که علت عدم استفاده از محصولات ایرانی را جویا شدیم ایشان آبکاری ضعیف محصولات ایرانی را مطرح می نمایند. به جهت توریستی بودن این بازار قیمت ها نسبتاً بالا می باشد. بر طبق مشاهدات حدود 10 درصد از انگشترهای عرضه شده به اسم دست ساز مطرح شده ولی این انگشترها نیز کیفیت بالایی نداشتند.

انگشترهای بازار شیراز

بازار حافظیه

در کنار آرامگاه حافظ مغازه هایی جهت فروش صنایع دستی دایر شده است. در این مغازه ها انگشترهای مسی، دستبندهای سنگی، انگشترهای نقره و … عرضه می شود. کیفیت انگشترهای نقره عرضه شده در این بازار پایین بوده و قیمت پایین تری از سرای مشیر دارند ولی با این حال این قیمت ها از بازار قم بالاتر است. قالب انگشترهای عرضه شده این بازار نیز سیلندری می باشد.

یکی از نکات مشترک بین دو بازار فروش انگشترهای دست ساز به صورت گرمی می باشد. این در حالی است که در استان قم قسمت های مختلف انگشتر مانند سنگ، وزن نقره و … محاسبه شده و پس از آن اجرت استادکار به آن اضافه می گردد.

بازار جواهرات شیراز عموما از زیورآلات زنانه مانند دستبند، گردنبند تشکیل شده است و انگشتر مردانه در این بازار کمتر مورد اقبال می باشد. همچنین طبق تحقیقات صورت گرفته از شهر شیراز ، مردم عموما انگشتان ظریفی داشته و انگشتر های زنانه سایز کوچک، طراحی های ظریف و با نگین تک را بیشتر می پسندند.

انگشترهای بازار شیراز

حضور در بازار شهر شیراز به دو جهت می تواند مفید باشد. در وهله اول این بازار سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهان است. حضور در این بازار و مشاهده محصولات عرضه شده در آن می تواند به شناخت هرچه بهتر سلیقه مخاطبین و طرح های به روز صنایع دستی بخصوص انگشتر کمک شایانی کند. موضوع بعدی میزان فروش بالای محصولات عرضه شده در این بازار است. ایجاد پایگاه و مکانی جهت عرضه محصولات در این بازار فرصت بسیار خوبی به جهت فروش انگشتر ارزیابی می شود ولی متاسفانه با وجود این واحدها فروش انگشتر و شکل گیری بازاری تخصصی در موضوع فروش آن و زیورآلات زینتی، ویترین این واحدها مملو از محصولات خارجی و بعضا تقلبی شده است که این امر ناشی از عوامل مختلفی مانند عدم آگاهی این فروشندگان از کیفیت محصولات عرضه شده استان قم است.

انگشترهای بازار شیراز