برگزاری دوره آموزشی بازاریابی

اولین دوره آموزشی بازاریابی با توجه به نیاز صنعت زیورآلات برگزار شد

اولین دوره  آموزش بازرایابی حرفه ای در صنعت زیورآلات برگزار شد. جناب آقای دکتر منصوری از متخصصین حوزه مارکتینگ استان و با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه فروش به عنوان مدرس این دوره به بیان مسائل مربوط به این حوزه پرداخت. وی با بیان شرایط رکود حاکم در بازار جواهرات کشور توجه به برند سازی، بازاریابی علمی و صادرات را به عنوان راه حل مطرح کرد.

ایشان با انتقاد از کم کاری اعضای صنف در حوزه مارکتینگ و برند سازی گفت: هنوز بسیاری از فعالان تولید انگشتر کشور و مصرف کنندگان نهایی با توان انگشتر قم آشنا نیستند و باید با تبلیغات علمی و گسترده این ضعف را بر طرف کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد، باید در مورد حضور هدفمند و جدی در فضای مجازی صحبت کرد. فضای مجازی و ادرس وبسایت برای کسب و کار فعالان بسیار حیاتی است. با حضور در فضای مجازی مخاطب شما دیگر محدود به زمان و مکان نیست و خریدار شما صرفا در شهر قم نیست. با حضور در فضای مجازی یک مغازه به محدوده ایران و حتی جهان برای شما وجود دارد و می توانید بصورت شبانه روزی به فروش بپردازید. بحث بعدی مربوط به هزینه هاست. ایجاد نمایندگی در تمام شهرهای دنیا هزینه های سرسام آوری به کسب و کار تحمیل می کند ولی در فضای مجازی این هزینه ها بشدت کاهش می یابد. کسب و کاری امروز برنده است که بتواند محصول خود را در فضای مجازی به خوبی نمایش دهد.

منصوری در بخش دیگر به بحث فضای مجازی و الزامات آن برای صادرات اشاره کرد و افزود ایجاد سایت به زبان های عربی و انگلیسی و ایجاد محتوا برای آن به فروش بین المللی کمک شایانی خواهد کرد.