سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت فلزات گران بها اصفهان

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت فلزات گرانبها، طلا، سنگ‌های قیمتی، ساعت، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته اصفهان طی روزهای 10 تا 13 مهرماه 1398 برگزار شد. این نمایشگاه به معرفی بخشی از توانمندی‌های تولیدی، صادراتی و خدماتی فعالان این بخش پرداخت که علاوه بر بازارهای داخلی، در بازارهای بین‌المللی نیز به شکل شایسته‌ای حضور پیدا کرده‌اند.

برندسازی، رقابت در تولید، بازاریابی و فروش، پایداری در صادرات محصولات و مشتری‌مداری نظام‌مند، مزیت‌های نوینی است که دست‌اندرکاران این صنعت مهم از کارگاه‌های کوچک تا کارخانه‌های بزرگ بر آن اهتمام دارند که آن را در نمایشگاه اصفهان به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه در حالی برگزار شد که اهداف بسیاری را در دل خود جای داده بود. اهدافی مانند آشنایی تولیدکنندگان و صادرکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات با محصولات، ماشین‌آلات، تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین در صنعت طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی، معرفی محصولات تولیدی و فناوری‌های داخلی، دسترسی به سلایق مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی و ایجاد رقابت در تولید، صادرات و خدمات، آشنایی با چرخه صنعت طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی تنها بخشی از اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.

در کنار آن و بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده، شاهد حضور مشارکت‌کنندگان فعال بازار در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت فلزات گرانبها، طلا و سنگ‌های قیمتی اصفهان بودیم. می‌توان به جرات ادعا کرد که تولیدکنندگان، صادرکنندگان و ارائه دهندگان خدمات در صنعت طلا، جواهر، سنگ‌های قیمتی و صنایع وابسته و تمامی افراد حقیقی و حقوقی معتبری که موضوع فعالیت آنها مربوط به موضوع نمایشگاه است، در این نمایشگاه حضور یافتند و به ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای خود پرداختند.

 

با تمامی مباحث مطرح شده بالا، می‌توان این موضوع را نیز اشاره کرد که ایران یکی از خاستگاه‌های اصلی صنعت طلا و جواهر جهان به شمار می‌رود. توجه به مقوله نام تجاری، طراحی و سبک ایرانی، بازارسنجی و بازارسازی، از جمله موضوعاتی است که بر اساس دانش نمایشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین حل مشکلات اقتصادی و مباحثی مانند موانع صادرات، مشکلات تولید، فناوری، نیروی انسانی، قاچاق، واردات، مالیات و بی‌ثباتی اقتصادی از جمله موضوعات اساسی و مهمی است که دغدغه حاصل از آن به حق می‌تواند بازدهی این صنعت را تحت تأثیر خود قرار دهد.

برگزاری نمایشگاه تاثیر قابل توجهی در بهبود وضعیت صنعت جواهرات کشور خواهد داشت. آنگونه که تأثیرات مهم و آشکار نمایشگاه در همه جهان نشان می‌دهد، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی را می‌توان شاهراهی برای جبران این نقیصه‌ها دانست

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه به مدت چهار روز در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل شهرستان دایر بود و شرکت‌هایی از اصفهان، تهران، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اردبیل، قم، اهواز و یزد آخرین دستاوردهای خود در حوزه طلا، فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی را به نمایش گذاشتند.

نمایشگاه طلای امسال با انسجام بیشتری نسبت به نمایشگاه طلای سال گذشته برگزار شد، همچنین تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات، تجهیزات و ابزار طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی، تولیدکنندگان و واردکنندگان طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی و فلزات گرانبها و انجمن‌ها و تشکل‌های مرتبط با موضوع نمایشگاه در این رویداد نمایشگاهی حضور داشتند.

ویژگی‌های نمایشگاه امسال نسبت به دوره‌های گذشته را می‌توان رشد ۶۰ درصدی از نظر تعداد مشارکت‌کنندگان، توزیع متوازن جغرافیایی مشارکت‌کنندگان از سراسر کشور و پوشش گروه‌های کالایی تعیین شده برای نمایشگاه به ویژه از نظر گالری‌دارها و سازندگان مصنوعات طلا و جواهر دانست. روسای اتحادیه‌های طلا و جواهر سراسر کشور، مسئولان ادارات استاندارد از استان‌های مختلف و مدیران گمرکات سراسر کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت شدند.

از جمله برنامه‌های جانبی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه‌ بین‌المللی صنعت فلزات گرانبها، طلا، سنگ‌های قیمتی، ساعت و ماشین‌آلات وابسته اصفهان برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزش همزمان با نمایشگاه و تدوین سند حرفه طلا و جواهرسازی با همکاری اداره کل استاندارد استان اصفهان، سازمان فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه علمی کاربردی طلا و جواهر تهران از جمله برنامه‌های جانبی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت فلزات گرانبها، طلا، سنگ‌های قیمتی، ساعت و ماشین‌آلات وابسته اصفهان به شمار می‌روند.

 

 

حضور قدرتمند پاویون ایتالیا در نمایشگاه طلای اصفهان

سفیر ایتالیا در ایران در آیین افتتاح رسمی این نمایشگاه ضمن تشکر از برگزار کنندگان نمایشگاه طلا و سنگ‌های قیمتی اصفهان گفت: ما از نمایشگاه بازدید و مشاهده کردیم تعداد زیادی از مشارکت کنندگان از کشورهای ایتالیا در این نمایشگاه حضور دارند.

وی گفت: برخی از این شرکت‌ها در گذشته هم با ایران همکاری‌هایی داشتند، اما برخی از شرکت‌ها برای نخستین بار به ایران آمدند تا همکاری داشته باشند اما این چالش‌هایی را در زمینه بین‌المللی ایجاد می‌کند که همگی از آن آگاه هستیم.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: با پیگیری شرکت نمایشگاه‌ها، اتاق بازرگانی، اتحادیه طلا، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان امور مالیاتی مشارکت کنندگانی که در این نمایشگاه حضور یافتند از پرداخت مالیات معاف هستند و این مشکلی است که سال‌های گذشته شرکت کنندگان با آن روبه رو بودند.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد ماشین آلات صنعت طلا در استان اصفهان تولید می شود، همجواری استان یزد با این استان که در تولید جواهرات ۲۱ عیار زبانزد است مشارکت، مشارکت کنندگان در نمایشگاه استان اصفهان را افزایش داده است.

 

اقدامات انجام شده خوشه زیورآلات استان قم در زمان بازدید

نمایشگاه سیزدهم در سه سالن مجزا برگزار شد که در این میان سالن شیخ بهایی آن مربوط به تجهیزات و ابزارآلات حوزه جواهرات بود. حضور پاویون ایتالیا در این بخش پررنگ و قوی بوده و انواع ابزارآلات لازم برای ساخت جواهرات در این پاویون عرضه می شد. تیم توسعه با حضور در این پاویون ارتباطات اولیه جهت خرید برای اعضای خوشه را برقرار کرد.

یکی از اتفاقات جالب این نمایشگاه حضور خوشه طلای یزد و غرفه سازی کنسرسیوم تشکیل شده توسط این خوشه در نمایشگاه بود. بطوری که خوشه طلای یزد با حمایت شرکت شهرک های یزد با مکان یابی اصولی در یکی از بهترین مکان های سالن اقدام به غرفه سازی در نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان کرده بود. تیم توسعه به منظور کسب تجربه و برقراری ارتباط با خوشه طلای یزد به مذاکره و دریافت اطلاعات از آنها نمود.

/انتهای پیام

سیدمحمدمهدی موذن

بازار فروش انگشتر اصفهان
بازار فروش انگشتر اصفهان