سی و دومین نمایشگاه زیورآلات استان تهران

حضور خوشه زیورآلات استان قم در سی و دومین نمایشگاه صنایع دستی تهران

سی و دومین دوره نمایشگاه صنایع دستی تهران از سوم تا نهم مردادماه برگزار شده است. در این نمایشگاه بالغ بر 300 شرکت‌کننده برتر از سراسر ایران حضور داشتند.

در این نمایشگاه هنرمندان از سراسر ایران حضور داشتند و صنایع دستی روستاها، شهرها و استان‌های مختلف ایران به نمایش گذاشته شد. خوشه انگشتر استان قم نیز با هدف حمایت از کسب‌وکارهای ایرانی و فراهم کردن امکان رساندن صنایع دستی به دست مشتری نهایی در این نمایشگاه در کنار هنرمندان حضور داشت.

نمایشگاه ملی صنایع دستی علاوه بر ایجاد بازار فروش برای صنعتگران، عرصه رقابتی میان صنعتگران به حساب آمده و باعث آشنایی عموم مردم با انواع صنایع دستی می‌شود. مردم نیز می‌توانند در این نمایشگاه  از نزدیک با تولیدات عرصه صنایع دستی آشنا شوند. بنابراین برگزاری این نمایشگاه موجب رونق هر بیشتر صنایع دستی می‌شود. برپایی همزمان نمایشگاه ملی صنایع دستی با نمایشگاه بین المللی فرش دستباف نیز بی دلیل نیست و بازار هر یک بر دیگری تاثیر مثبت دارد.

در زمان حضور در شهر تهران نماینده خوشه ضمن برپایی غرفه در نمایشگاه اقدام به شناسایی سلایق مشتریان و وضعیت بازار این شهر نموده که مهمترین نکات بدست آمده به شرح زیر می باشد.

به منظور ایجاد بازار فروش برای محصولات خوشه، نیاز است زیرساخت­های اولیه مانند بسته­بندی، کاتالوگ محصولات و … تقویت شده و با با قدرت بیشتری به بازاریابی محصولات در این استان پرداخت.

قیمت محصولات عرضه شده در نمایشگاه­های صنایع دستی باید بسیار رقابتی و بازاری پسند باشد تا در گام اول مشتری را جذب نمایند و سپس سایر محصولات با ارزش مانند انگشترهای فاخر به آن­ها معرفی و فروخته شود.