تقویت حضور اعضای خوشه در فضای مجازی

با پیگیری دفتر توسعه خوشه انگشتر استان قم اطلاعات اعضای خوشه در سامانه قم یاب وارد شد.

ثبت اطلاعات اعضا در قم یاب

امروزه اهمیت حضور در فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست، اما نکته حائز اهمیت در این مورد چگونگی حضور در جهت بهره برداری حداکثری از ظرفیت های این فضا می باشد.

فضای مجازی محدود به وبسایت­ها و شبکه‌های اجتماعی نبوده و گستره وسیع‌تری را شامل می‌شود. از جمله این موارد می‌توان به سامانه‌های معرفی مشاغل و خدمات شهری اشاره نمود. این سامانه‌ها با معرفی مکان­های مشاغل به مسافران، گردشگرها و حتی ساکنین یک شهر، فرصت مناسبی جهت تبلیغات برای صاحبان مشاغل و کسب و کارها ایجاد می‌کنند.

قم یاب یکی از این سامانه‌هاست که به عنوان یک پلتفرم یکپارچه و چند منظوره به منظور تامین نیازهای شهروندان می باشد، با ترکیب این پلتفرم با زیرساخت های موجود در شهر امکان تحقیق یک شهر هوشمند و یکپارچه محقق خواهد شد. قم یاب نرم افزاری مناسب جهت پیدا کردن آسان آدرس ، شماره تماس ،وب سایت و …. می باشد.

کسب و کارهای مختلفی از جمله تمامی بانکها، تمامی دفاتر بیمه، تمامی مدارس، تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، تمامی مراکز فرهنگی هنری، تمامی مراکز قضایی و….. در این نرم افزار ثبت شده اند.

تعداد نصب بالای این نرم افزار و محبوبیت آن در سطح قم موجب شد تیم توسعه خوشه زیور آلات استان قم با سامانه قم یاب ارتباط گرفته و طی مذاکرات صورت گرفته، اطلاعات سازندگان زیورآلات استان قم در این نرم افزار قرار گرفت. این امر موجب شد تا گام‌ دیگری در جهت معرفی هرچه بهتر استان قم به عنوان قطب تولید انگشتر دست‌ساز کشور برداشته شود.