جلسه شورای راهبردی خوشه انگشتر

جلسه شورای راهبری خوشه انگشتر استان قم با حضور معاون صنایع کوچک و نمایندگان محترم اداره کار و رفاه اجتماعی و اداره اقتصاد و دارایی در روز دوشنبه مورخ 09/10/1398 در سالن جلسات ساختمان شرکت شهرک­های صنعتی استان قم برگزار شد.

مصطفی صابری عامل توسعه خوشه انگشتر استان قم گزارشی از اقدامات سال اول خوشه را ارائه کرده و سپس برنامه عمل پیشنهادی سال دوم را بیان نمود.

در ادامه آقای قاسمی رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان زیورآلات سنتی و صنایع دستی استان قم خواستار حمایت از حضور محصولات اعضا در گالری­‌های قم و سایر شهرها، داشتن فضای ثابت در بازارچه­ های قم برای عرضه محصولات، برگزاری مسابقه طراحی و ساخت زیورآلات در استان، برگزاری نمایشگاه محصولات خوشه در پاویون مجلس و برج میلاد، ترغیب اعضا برای حضور در نمایشگاه­ های تخصصی و همچنین برگزاری دوره‌­های آموزشی گوهرتراشی برای تقویت گوهرتراشان ایرانی و کاهش انحصار گوهرتراشان اتباع که در استان قم فعال هستند و هزینه بالایی دریافت می نمایند، شد.

شمشادی نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان زیورآلات سنتی و صنایع دستی استان قم با بیان این کشورهای مسلمان نشین در ماه مبارک رمضان بازار بسیار مناسبی برای محصولات خوشه هستند خواستار پیگیری برای حضور اعضا در نمایشگاه­‌های این کشورها در ماه رمضان شد.

فراهانی مدیرعامل مجموعه یاقوت کویر ضمن بیان این که در استان قم گوهرتراشان قابلی وجود دارند که به راحتی می توانند خدمات با کیفیت و قیمت مناسب نسبت به اتباع خارجی در استان قم بدهند، برای راه اندازی یک واحد گوهرتراشی در پاساژ الغدیر اعلام آمادگی نمود.

نصر معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم بیان نمودند که امکان حمایت از عرضه محصولات خوشه در نگارخانه­‌های داخل استان و کاخ موزه نیاوران، سعدآباد، موزه ملی ایران و مجلس شورای اسلامی را دارند. همچنین با هماهنگی سازمان ارتباطات اسلامی امکانات حضور اعضا در نمایشگاه های ماه مبارک رمضان در کشورهای همسایه را پیگیری خواهند نمود. در ضمن با سازمان صمت برای بازرسی واحدهای تولیدی اتباع همکاری می‌نمایند.

در پایان جلسه نیز آقای مهندس معرفی مجری پروژه تدوین کتاب پیشکسوتان و هنرمندان برتر خوشه انگشتر استان قم گزارشی در مورد مراحل تدوین کتاب ارائه نمود.

سیدمحمدمهدی موذن

/انتهای پیام