افتتاح فروشگاه دائمی خوشه انگشتر در هتل بین المللی قم با حضور وزیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

به همت کنسرسیوم بازاریابی خوشه انگشتر، غرفه دائمی فروش زیورآلات خوشه با حضور جناب آقای مونسان وزیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هتل بین المللی قم افتتاح شد.

افتتاح فروشگاه دائمی خوشه انگشتر در هتل بین المللی قم با حضور وزیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

شهر قم سالانه میزبان میلیون ها زائر ایرانی و خارجی می باشد که برای زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) به این شهر می آیند. در واقع می توان گفت که این امر خود منجر به توسعه هنر تولید انگشتر دست ساز فاخر به عنوان یک سوغات مذهبی ارزشمند شده است. با این حال با گذشت زمان به جهت فاصله گرفتن تولیدکنندگان از بازارهای فروش سوغات زائر شاهد عرضه انگشترهای سایر شهرها و کشورها در این بازارها بوده ایم. این امر به ویژه در مورد زائران خارجی از کشورهای حاشیه خلیج فارس اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا محصولات خوشه انگشتر مورد علاقه مردم این کشورها می باشد و بنا به نظر خبرگان سالانه بخشی از محصولات خوشه به صورت چمدانی به این کشورها صادر می گردد. از این رو با ایجاد یک پایگاه فروش در نزدیکی این زائران می توان بازار مناسبی را برای محصولات خوشه ایجاد نمود.

هتل بین المللی قم یکی از هتل های باسابقه این استان می باشد که هر ساله میزان بسیاری از زائران خارجی به ویژه از کشورهای حاشیه خلیج فارس است. از این رو با همت کنسرسیوم بازار خوشه انگشتر غرفه دائمی جهت عرضه محصولات اعضا در این هتل طراحی و ساخته شد و در تاریخ 19 بهمن ماه 1398 با حضور جناب آقای دکتر مونسان وزیر محترم گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی افتتاح شد.

امید است با ایجاد این غرفه گام مؤثری در عرضه مستقیم محصولات خوشه و تقویت برند آن برداشته شود.