نمایشگاه های خارجی مرتبط با محصولات خوشه انگشتر استان قم

حضور خوشه انگشتر در نمایشگاه گوآنجو چین - بازار انگشتر کشور چین
حضور خوشه انگشتر در نمایشگاه صنایع کوچک گوآنجو چین

امروزه نمایشگاه ها به یک روال عادی در روابط تجاری تبدیل شده اند و هرساله با حضور در رویدادهای متعدد، با ارائه ایده های خلاق، طرح های گرافیکی جذاب در جنبه های مختلف نمایشگاه از جمله غرفه سازی، کمپین‌های مشارکتی و یا استندهای تبلیغاتی، سعی در جذب بیشتر مخاطبین دارند.

نمایشگاه یک رویداد سازمان یافته است که در آن ارائه کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با کنشهای سازمان یافته و هماهنگ به داد و ستد، رقابت و همکاری بایکدیگر بپردازند؛

شاید بتوان به زبان ساده تر، نمایشگاه را مکانی برای تبلیغات زنده دانست. این تبلیغات می تواند برای کالاها، خدمات، اطلاعات، تکنیک و هنرهای صنعتی و دستی، طبیعت و جاذبه های گردشگری یک شرکت، سازمان، شهر، استان و یا حتی کشور در سطح جهانی باشد.

اگرچه امروزه مشاهده می‌شود که افراد اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به‌طور آنلاین و راحت به دست می‌آورد اما مطالعات اخیر حاکی از آن است که تنها این کار جوابگوی نیاز کاربران نیست و برای شناخته شدن هرچه بهتر محصول شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی احساس می‌شود.

بر اساس بررسی های انجام شده زیورآلات تولیدی خوشه توان عرضه در بازارهای صادراتی را دارند. موفقیت در یک بازار صادراتی نیازمند حضور در آن بازار، معرفی محصولات و ارزیابی نیازهای مشتریان آن کشور می‌باشد. نمایشگاه ها فرصت مناسبی جهت حضور در یک بازار صادراتی را فراهم نموده تا ضمن عرضه محصولات و فروش بتوان نیازها و سلایق مشتریان را ارزیابی کرده و مذاکرات تجاری جهت ادامه همکاری و حضور در آن بازار را با تجار فعال در آن صنعت انجام داد. نکته حائز اهمیت این است که به جهت تخصصی بودن مبحث صادرات، نمی‌توان تنها با حضور تولیدکنندگان از تمام فرصت های بالقوه موجود در نمایشگاه استفاده نمود. این امر نیازمند تخصص در حوزه صادرات و مذاکرات تجاری و پیگیری های قبل و بعد از نمایشگاه می باشد، که واحدهای تولیدی دانش و زمان انجام این کار را ندارد. لذا جهت بهره برداری حداکثری نیازمند حضور شرکت های مدیریت صادرات در کنار واحدهای تولیدی هستیم تا با استفاده از دانش فنی تولیدکنندگان و دانش صادرات شرکت های مدیریت صادرات، گامی مؤثر در زمینه حرکت به سمت صادرات پایدار در آن کشور برداشته شود.

رتبه بندی نمایشگاه های بین المللی

به منظور شناسایی نمایشگاه های مرتبط با تولیدکنندگان جواهرات، نمایشگاه های تخصصی و سایر نمایشگاه‌هایی که امکان عرضه این محصولات به عنوان هدیه یا صنایع دستی وجود داشته مورد شناسایی قرار گرفت. پس از آن به منظور انتخاب بهتر، این نمایشگاه ها رتبه بندی شدند.

رتبه بندی نمایشگاه های بین المللی براساس چهار شاخص تخصصی بودن نمایشگاه در حوزه جواهرات، ارتباط کشور میزبان با ایران، بین المللی بودن نمایشگاه و در انتها میزان بازدید سایت نمایشگاه انجام شده است. همچنین هرشاخص بر اساس درجه اهمیت آن وزن دهی شده است به طوری که شاخص تخصصی بودن دارای وزن 10، شاخص ارتباط کشور میزبان با ایران دارای وزن 5، شاخص بین المللی بودن نمایشگاه دارای وزن 7 و شاخص ارتباط کشور میزبان با ایران دارای وزن 3 می باشد. نتایج رتبه بندی نمایشگاه های بین المللی که در حوزه جواهرات فعال می باشند بر اساس اولویت به شرح زیر می باشد.

1) نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی هنگ کنگ

نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی هنگ کنگ

نمایشگاه الماس و جواهر هنگ کنگ (HKIDGPS) از ۱۲ الی ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ در هنگ کنگ برگزار می‌گردد. نمایشگاه الماس و جواهر هنگ کنگ (HKIDGPS) یکی از بزرگترین و گسترده ترین بازارهای جواهرات در جهان است. نمایشگاه الماس و مروارید هنگ کنگ جایگاهی برای به نمایش گذاشتن مواد خام و سنگ از جمله سنگ‌های نیمه قیمتی، الماس و مروارید های گران بها است. در نمایشگاه جواهرات هنگ کنگ سمینارهای تخصصی و انجمن خریداران برای ارائه به روز ترین اطلاعات بازار سازماندهی شده اند و طیف گسترده ای از موضوعات مانند جدیدترین توسعه ها و فرصت های موجود در صنعت جواهر در بازارهای در حال ظهور را پوشش می دهند. خریداران و غرفه داران صنعت در این رویداد مهم صنعت طلا و جواهر گردهم خواهند آمد تا اطلاعات بازار را رد و بدل کرده و معاملات تجاری نزدیکی انجام دهند.

2) نمایشگاه جواهرات شهر مسقط - عمان

نمایشگاه جواهرات عمان

نمایشگاه طلا و جواهر عمان که به MIJEX شناخته میشود، در شهر مسقط از تاریخ 12 تا 16 آذر ماه امسال در محل جدید نمایشگاه های مسقط برگزار میگردد. این نمایشگاه در چهار زمینه تخصصی زیر برگزار میگردد:

  • انگشتر و دستبند
  • گردنبند و آویز
  • طلا و الماس
  • پلاتینیوم و نقره

در سال گذشته این نمایشگاه بیش از ۵۰۰۰ بازدید کننده و ۲۰۰ غرفه از ۳۰ کشور جهان شرکت کردند. شرکت در این نمایشگاه فرصت مناسبی برای فعالان صنف طلا جواهر می باشد تا با ساز و کار راه اندازی کارگاه طلا و جواهر در عمان، دست اندرکاران و رقبای خود در این کشور آشنا شوند. همچنین می توان با سلیقه های مختلف و مدلهای مورد پسند عمانی ها در این زمینه آشنا شد.

3) نمایشگاه جواهرات و ساعت دوحه - قطر

شانزدهمین دوره نمایشگاه جواهرات و ساعت دوحه از 1 تا 5 اسفند 1398 در شهر دوحه و مرکز همایش دوحه (DECC) کشور قطر برگزار گردید. این رویداد شش روزه بصورت B2C ، توسط شورای ملی گردشگری قطر (QNTC) برگزار شده است. بیش از 500 برند از بیش از 10 کشور جهان در این نمایشگاه شرکت کردند. رویداد 2019 قرار است طیف وسیعی از مجموعه های لوکس کلاسیک و معاصر را از برندها و طراحان جهانی به نمایش بگذارد و یکی از بزرگترین نمایشگاه های لوکس در منطقه است. این رویداد شاهد رشد 17 درصدی برندهای نمایشی بین سالهای 2017 و 2018 بوده است. 93 درصد از برند های تجاری، بین المللی بودند و بیش از یک سوم آنها از سوئیس و ایتالیا در آن شرکت کردند. تعداد بازدید کنندگان نیز از 19300 نفر در سال 2017 به بیش از 23،000 نفر در سال 2018 افزایش یافته است.

4) istanbul jewelry show october (نمایشگاه اکتبر جواهرات استانبول) - ترکیه

istanbul jewelry show october (نمایشگاه اکتبر جواهرات استانبول)

نمایشگاه جواهرات استانبول از 23 تا 27 مهر 1398 در شهر استانبول کشور ترکیه برگزار می گردد. نمایشگاه جواهرات استانبول نمایشگاهی است معتبر که به ارائه محصولات و خدمات صنعت طلا و جواهر می پردازد و با شرکت در این نمایشگاه با پیشگامان این صنعت آشنا شده و می توان محصولات خود را نیز به نمایش گذاشت. این نمایشگاه بیش از سی سال است که برپا می شود و فرصتی بسیار مناسب برای فعالان صنعت طلاسازی است. ترکیه در صدر کشورهای جهان و جز ٥ کشور برتر در حوزه طلا و جواهر است که برترین محصولات خود را به سراسر جهان صادر می کند و قادر است ظرفیت خود را همه ساله بالاتر برد. در این نمایشگاه طلا، الماس و نقره،  سنگ های قیمتی، مروارید و ساعت با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می شود و شما می توانید بهترین محصولات را تجربه و مشاهده نمایید. دراین نمایشگاه ١٢٠٠ تامین کننده وجود دارد که محصولات خود را ارائه کرده و برند خود را معرفی می نمایند.

5) Hong Kong Jewellery & Gem Fair (نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی هنگ کنگ)

Hong Kong Jewellery & Gem Fair (نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی هنگ کنگ)

نمایشگاه بین المللی جواهرات بین المللی هنگ کنگ در مرکز تجارت بین المللی هنگ کنگ برگزار می شود و این نمایشگاه 2,615 غرفه از 38 کشور و منطقه از جمله اردن، لتونی و لیختن اشتاین را جذب کرده که برای اولین بار در نمایشگاه حضور داشتند. در این دوره 18 هیئت ملی و منطقه ای از جمله چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، کره جنوبی، مکزیک، پرو، پرتغال، سنگاپور، اسپانیا، تایوان، تایلند، ترکیه، انگلستان و ایالات متحده در این نمایشگاه حضور بهم رساندند. حضور بالا نیز تایید کننده شناخت و اهمیت نمایشگاه بین المللی جواهرات بین المللی هنگ کنگ در صنعت بود. در آخرین دوره تعداد بازدیدکنندگان، نسبت به دوره قبلی 3.6 درصد افزایش یافته است.

6) VOD Dubai International Jewellery Show (هفته جواهرات دبی) - امارات متحده عربی

VOD Dubai International Jewellery Show (هفته جواهرات دبی)

هفته جواهرات دبی از ۲۲ الی ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برگزار می گردد. هفته جواهرات دبی رویداد پیشرو خرده فروشی طلا و جواهر در خاورمیانه است. این نمایشگاه خریداران ثروتمند و دوستداران جواهرات را با تامین کنندگان پیوند می دهد و ترکیبی از برندهای پیشرو محلی و بین المللی، توزیع کنندگان منطقه ای، خرده فروشان، طراحان جواهرات محلی و منطقه ای، بوتیک ها و صدها نفر از غرفه داران بین المللی را به خود جذب می کند. با حضور در هفته جواهرات دبی، با بهره گیری از کمپین بازاریابی جامع آن، پتانسیل رشد و سود در خاورمیانه و آفریقا در مرکز تجاری پیشرو طلا و الماس منطقه به حداکثر می رسد. این رویداد محلی برای راه اندازی مجموعه های تازه، ایجاد فرصت های تجاری جدید، و ایجاد روابط موفق است که منجر به فروش جواهر در خاورمیانه می شود.

7) Abu Dhabi International Jewellery show (نمایشگاه بین المللی جواهرات ابوظبی) - امارات متحده عربی

Abu Dhabi International Jewellery show (نمایشگاه بین المللی جواهرات ابوظبی)

نمایشگاه جواهرات ابوظبی (JWS) از ۰۴ الی ۰۷ آبان ۱۳۹۸ در شهر ابوظبی کشور امارات متحده عربی برگزار می گردد. نمایشگاه جواهرات ابوظبی (JWS) رویدادی اختصاصی برای افرادی است که علاقه مند به جواهرات نفیس هستند. این نمایشگاه مفتخر است که برخی از برترین اسامی در این حوزه، آخرین مدل های جواهرات و ساعت را به نمایش می گذارد و جواهرات منحصربه فردی را به نمایش می گذارد که هر قطعه فریبندگی و درخشندگی خاص خود را داراست. این نمایشگاه یک جایگاه ارتباطی و اطلاعاتی در صنعت است و برای شرکت‌های شرکت کننده فرصتی را جهت ارائه محصولاتشان به حضور کارشناسان فراهم می سازد. بازدیدکنندگان می توانند در اینجا، اطلاعاتی جامع و کامل را درباره آخرین پیشرفت ها، روندها، محصولات و خدمات در زمینه های متنوع بیابند. نمایشگاه جواهرات ابوظبی برای غرفه داران و بازدیدکنندگان تجربه ای فراتر از انتظاراتشان را وعده داده و فراهم می سازد.

8) نمایشگاه بین المللی ساعت و جواهرات مدرن madridjoya - اسپانیا

نمایشگاه بین المللی ساعت و جواهرات مدرن madridjoya

نمایشگاه طلا و جواهرات مادرید (Madridjoya) از ۲0 الی ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار می گردد. نمایشگاه طلا و جواهرات مادرید (Madridjoya) یکی از معتبرترین نمایشگاه های این صنعت نه تنها در اسپانیا بلکه در تمام دنیاست. این نمایشگاه می تواند بهترین ویترین فروش برای فعالان صنایعی همچون جواهرات ، ساعت، نقره جات و خدمات مرتبط باشد که هر ساله شاهد مشارکت صدها شرکت و برند برجسته و حضور با شکوه شرکت های ساعت سازی پیشرو دنیاست. نمایشگاه MadridJoya کامل ترین و جامع ترین ابزار جهت ترویج و بازاریابی برای کالا های مصرفی است زیرا وقتی نوبت به مشتری می رسد تمام معیار های تجارت و بازاریابی می توانند در آن بر اساس پایین ترین و به صرفه ترین نرخ با سریعترین و مستقیم ترین راه آمیخته شوند. این نمایشگاه بهترین مکان برای فعالان حرفه ای این صنعت است که به وسیله آن به تمام نیاز های خود در جهت افزایش راندمان و سودآوری کسب و کار خویش پاسخ گویند. آخرین فناوری ها و نوآوری ها در صنعت طلا و جواهر، ساعت و نقره جات را می توان در این نمایشگاه که در یکی از اصلی ترین مراکز مد جهان یعنی مادرید برگزار می شود، یافت.

9) MidEast watch & jewellery show (نمایشگاه جواهرات و ساعت خاور میانه) شارجه - امارات متحده عربی

MidEast watch & jewellery show (نمایشگاه جواهرات و ساعت خاور میانه)

نمایشگاه ساعت و جواهرات شارجه از ۰۹ الی ۱۳ مهر ۱۳۹۸ در شهر شارجه کشور امارات متحده عربی برگزار می‌گردد. نمایشگاه ساعت و جواهرات شارجه یکی از برترین و مهم ترین نمایشگاه های ساعت و جواهرات در منطقه است و برترین برندهای جهانی در آن حضور داشته و محصولات خود را به نمایش می گذارند. این نمایشگاه با همکاری اتاق بازرگانی شارجه برگزار می شود و به دلیل برگزاری این نمایشگاه به صورت دو سالانه بازدید کنندگان زیادی حضور خواهند داشت و شرکت ها محصولات متنوعی را ارائه خواهندکرد. این نمایشگاه دارای زمانی خاص برای بازدید بانوان است که آن را از سایر نمایشگاه ها متفاوت می کند و آن را جذاب تر می سازد. بحرین، چین، هنگ کنگ، هند، ایتالیا، ژاپن، اردن، لبنان، لیتوانی، مالزی، پاکستان، عربستان سعودی، سنگاپور، تایلند، ترکیه، امارات متحده عربی، آمریکا، انگلیس و یمن برخی از کشورهای شرکت کننده هستند.

10) نمایشگاه بین المللی جواهرات وینچنزا – ایتالیا

نمایشگاه بین المللی جواهرات وینچنزا – ایتالیا

نمایشگاه طلا و جواهر ویچنزا (VICENZAORO) از 25 الی 27 آبان ۱۳۹۸ در شهر وینچنزا کشور ایتالیا برگزار می گردد. نمایشگاه طلا و جواهر ویچنزا (VICENZAORO) بستر ارتباطی ویژه ای برای جامعه تجاری طلا و جواهر است که در یکی از مکان های لوکس دنیا طراحی شده است. این نمایشگاه یک رویداد ضروری برای عاملان کلیدی ساخت طلا و جواهر است که آخرین و منحصر به فرد ترین مجموعه های خود را به شایسته ترین اپراتورهای بین المللی ارائه خواهند داد: فرصتی ممتاز برای دسترسی به تمام بازارهای اروپا، روسیه، آفریقا، آسیای مرکزی و جنوب شرقی آسیا. قالب نمایشگاه به اجتماعات مختلفی تقسیم شده که بتواند به پویاترین نیازها و تقاضاهای بین المللی طلا و جواهر پاسخ داده، یک مرور کامل از پیشنهادات نمایشگاه ارائه داده و خریداران را در سفر تجاری خود هدایت کند. برنامه های منحصر به فردی از رویدادهای ارتباطی، سمینارها در مورد آخرین روندها، جلسات تجاری یک به یک، کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی، در همکاری با سازمان های بین المللی با هدف حمایت از صنعت طلا و جواهر آینده در مقیاس جهانی در طول چهار روز سازمان یافته است.

11) نمایشگاه جواهر و زیورآلات مادرید - اسپانیا

نمایشگاه جواهر و زیورآلات مادرید - اسپانیا

نمایشگاه بین المللی زیورآلات و بدلیجات مادرید (Bisutex) از 17 الی 21 بهمن ۱۳۹۸ در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار می گردد. نمایشگاه بین المللی زیورآلات و بدلیجات مادرید (Bisutex) مرجعی تمام عیار برای مد، گرایشات وآخرین نوآوری ها در زیورآلات و بدلیجات در اروپاست و بستری مناسب برای ملاقات فعالان حرفه ای در بخش های مرتبط با این صنعت. به جز نمایش آخرین مدل ها و طراحی ها جایگاه مناسبی نیز برای آشنایی و برقراری روابط تجاری بین غرفه داران و بازدید کنندگان است. در این رویداد مهم می توان ملحقات و متعلقات تزیینی طراحی شده برای لباس، تزیین و آرایش مو، اقلام کادوئی ، مروارید، متعلقات تزیینی دوخت لباس، جواهرات و به طور کلی زیورآلات را مشاهده کرد. نمایشگاه Bisutex نمایش کامل و جامعی از تمام اقلام و لوازم مرتبط با گرایشات زمان حال و فصل های آینده پیشنهاد شده توسط برجسته ترین طراحان جهان ارائه می دهد. بهترین و مطرح ترین شرکت های مد و سازندگان متعلقات تزیینی و زیورآلات محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه خواهند داشت و از این فرصت جذاب و منحصر به فرد جهت اطلاع رسانی به فعالان حرفه ای جویای آخرین تحولات و گرایشات بازار بین المللی مد استفاده خواهند کرد. این نمایشگاه کامل ترین و جامع ترین ابزار جهت ترویج و بازاریابی برای کالاهای مصرفی است.

12) نمایشگاه تخصصی نقره جات وصنایع دستی و گردشگری بغداد - عراق

نمایشگاه تخصصی نقره جات وصنایع دستی و گردشگری عراق از 3 الی 18 مهرماه در شهر بغداد برگزار می گردد.

13) نمایشگاه بین المللی صنایع دستی عمان

در این نمایشگاه 3 روزه که به مناسبت روز صنایع دستی کشور عمان (سوم مارس) برپا شد، غرفه‌های زری دوزی از بندر عباس، مینا کاری و کاشی کاری از شیراز و شیشه کاری از تهران، جواهرات و انگشتر نفیس از تهران حضور یافتند و مورد استقبال شهروندان و بازدید کنندگان قرار گرفت.

به همین مناسبت، در مراسم اختتامیه که با حضور مسئولان عالی رتبه و سفرای خارجی مقیم برگزار شد، رئیس سازمان صنایع دستی عمان از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حضور فعال کشورمان قدردانی کرد.

در این نمایشگاه علاوه بر حضور فعالان صنایع دستی میزبان، برخی سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای مصر، مالزی، لبنان، سودان، هند، قطر، اردن، الجزائر، نیجریه، ازبکستان، چین، ترکمنستان، عربستان سعودی و سریلانکا شرکت کردند و صنایع دستی خود را در زمینه‌های مختلف به نمایش گذاشتند.

14) نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایا روسیه

نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایا روسیه

این نمایشگاه از پروژه های  نمایشگاهی  تخصصی بین المللی اروپای شرقی است که دو بار در سال در ماه های مارس و سپتامبر در مجتمع  نمایشگاه‌های Gostiny Dvor روسیه برگزار می شود. این نمایشگاه فضای تجاری مناسب برای ارتباطات ومذاکرات تجاری و تبادل اطلاعات  تخصصی حرفه ایی می باشد.

هدف این نمایشگاه ایجاد ارتباط مستقیم  بین تولید کنندگان، خریداران و توزیع کنندگان، تهیه کنندگان،  متصدیان ملزومات و مشتریان است .

کمپانی های خارجی حاضر در نمایشگاه علاقه مند به همکاری با شرکا و توزیع کنندگان روسی می باشند.

محصولات ارائه شده در نمایشگاه: هدایا، سوغات ،جواهرات و لوازم جانبی و تزیینی، دکوراسیون داخلی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه  و مبلمان است

15) نمایشگاه بین المللی صنایع دستی لیسبون - پرتقال

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی لیسبون - پرتقال

نمایشگاه بین المللی  صنایع دستی از 8 الی 16 تیر ماه در  لیسبون پرتغال برگزار خواهد شد.

16) نمایشگاه بین المللی هنرهای دستی مونیخ - آلمان

نمایشگاه صنایع دستی و طرح های هنری مونیخ از ۲۱ الی ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ در شهر مونیخ کشور آلمان برگزار می گردد. نمایشگاه صنایع دستی و طرح های هنری مونیخ آثار هنری ماهرانه، کارهای دستی رده بالا و طراحی های هنرمندانه را به نمایش می گذارد. در این رویداد میزان بالایی از اطلاعات ارزشمند به واسطه ی نمایش غرفه‌ها و نمایش های ویژه، ارائه ی خدمات و محصولات، به شرکت کنندگان منتقل می‌کند و نمایش ها، سمینارهای آزاد، سخنرانی ها و توضیحات و توصیه های متخصصان این صنعت نیز در این نمایشگاه به وقوع می‌پیوندند. تمامی مواردی را که یک صاحب خانه می خواهد پیدا کند یا نیاز دارد که بداند، می تواند در این نمایشگاه بیابد. غرفه های محصولات لوکس و تجملی، بهبود و ارتقای منزل و تغییر دکوراسیون خانه در جهت نمایش محصولات و خدمات شما راه اندازی شده اند. در این نمایشگاه کارها و صنایع دستی ماهرانه با طراحی‌های هنری زیبا آمیخته شده اند.

17) giftspring 2019 (نمایشگاه هدایای بهاره 2019) - انگلستان

نمایشگاه بین المللی giftspring  از بهمن ماه در  انگلیس برگزار خواهد شد.

18) نمایشگاه دکوراسیون و اقلام کادویی مادرید (INTERGIFT) - اسپانیا

نمایشگاه دکوراسیون و اقلام کادویی مادرید (INTERGIFT) اسپانیا از تاریخ 20 الی 24 شهریور ماه برگزار می گردد.

19) نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا شنزن - چین

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا چین

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا چین طی 4 روز از ساعت 9 الي 17:00 دو بار در سال از  5 الی 8 اردیبهشت و 28 مهر الی 1 آبان در مرکز نمایشگاه های شنزن برگزار می گردد. این نمایشگاه در سال گذاشته دارای115000 متر مربع فضای نمايشگاهی مسقف ، 3405 غرفه استاندارد ، 3600 مشارکت کننده و 128056 نفر بازديد کننده از 30 استان چين و 90 کشور جهان بوده است. زمينه فعاليت های نمايشگاه شامل فرش دستباف و ماشينی ،منسوجات ، مصنوعات چرم، پوشاک ، صنايع دستی ، لوازم خانگی ولوازم دکوری ،محصولات زيبايي و بهداشتی،ظروف کريستالی و شيشه ای،لوازم ورزشی بوده است.

20) نمایشگاه بین المللی فروش صنایع دستی ارتیجیانا میلان - ایتالیا

نمایشگاه بین المللی فروش صنایع دستی ارتیجیانا میلان - ایتالیا

در سال 1397 هشتاد و دومين دوره نمايشگاه بین‌المللی صنايع‌دستی میلان (آرتیجیانا) در قلعه تاريخی «فورتزا دا باسو» در شهر میلان ایتالیا افتتاح شد. ۳۲ هنرمند ممتاز عرصه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران به نمايندگی از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نمایشگاه حضور یافتند. دوره بعدی این نمایشگاه از 9 الی 17 آذر در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد شد.

غرفه ايران با وسعت ۱۲۰ مترمربع، در سالن بین‌الملل قرار گرفت و هنرمندانی از استان‌های تهران، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، كرمانشاه، هرمزگان، خوزستان، زنجان، گلستان و قشم به تولید و عرضه محصولات و دست‌سازه‌های خود پرداختند و هدف از این عرضه صنایع‌دستی، توسعه صادرات صنایع‌دستی ایران بود.

از رشته‌هایی که در این نمایشگاه به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود، گوهر‌تراشی، گبه، سوزن‌دوزی، گليم، سنگ‌های قيمتی، زيورآلات سنتی، جاجيم، پارچه‌های دست‌باف، فرش تركمن، شيشه‌گری، سفال، نقاشی روی شيشه، لباس سنتی، سوزن‌زنی، چرم، خاتم، مينا، قلم‌زنی روی مس، مينياتور، نقاشی روی صدف، منبت كاری، نقاشی روی چوب، حصير‌بافی، مليله‌كاری، مسگری، معرق چوب، انگشتر‌سازی و پاپيه ماشه بود.

در این نمایشگاه ٨٠٠ شركت توليد و فروش صنايع‌دستی و ده‌ها هنرمند از ٥٠ كشور جهان حضور یافتند. همچنین در جهت توسعه صادرات صنایع‌دستی نشست‌هایی نیز پیش‌بینی شده است.

21) نمایشگاه بین المللی جوایز و هدایا لوازم خانگی چین

سی و دومین نمایشگاه بین المللی هدایا و لوازم خانگی چین از 25 الی 27 مرداد در پکن برگزار خواهد شد. نمایشگاه بین المللی هدایا و لوازم خانگی پکن ارائه دهنده محصولاتی چون مد جواهرات، لوازم جانبی، کاغذ و بسته بندی، قاب عکس، لوازم التحریر، انواع ظروف و لوازم آشپزخانه، دکوراسیون منزل، گل های مصنوعی، مبلمان، منسوجات خانگی، صنایع دستی، نورپردازی، محصولات ورزشی، محصولات الکتریکی و سخت افزاری، اسباب بازی است. این نمایشگاه بهترین راه دسترسی شما به چنین بازارهای پویای منطقه ای است.

22) نمایشگاه هدایا باکو - آذربایجان

نمایشگاه هدایا آذربایجان

نمایشگاه بین المللی هدیه، یک رویداد 2 روزه است که از 21 تا 23 شهریور در هتل بلوارد، مجموعه Autograph  در باکوی آذربایجان برگزار می شود. در این رویداد محصولاتی مانند هدایا، انواع مختلف بسته بندی هدیه، دکوراسیون، خدمات عکس و ویدئو، شکلات ها، کارت های بسیار زیبا و متنوع دعوت ، پاکت نامه، کتاب‌ها، جواهرات، کارهای هنری، صنایع دستی و… به نمایش گذاشته می شود.

گیفت نمایشگاه یا نمایشگاه هدایا در حقیقت مربوط به همان هدیه کوچکی است که به عنوان تبلیغات و به منظور بازاریابی در اختیار بازدیدکنندگان کسب و کار قرار می‌گیرد. هر چند این هدایای تبلیغاتی بیشتر اهداف بازاریابی و تبلیغات را دنبال می‌کنند. اما در صورتی که از هدایای با کیفیت و مانا انتخاب شوند می‌توانند برای بازدید کنندگان به عنوان یک یادگاری ماندگار نیز تلقی شوند.

23) نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه - عراق

نمایشگاه بین المللی بازرگانی عراق  23 الی 28 آبان در مرکز نمایشگاهی بین المللی سلیمانیه عراق برگزار خواهد شد.

سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه عراق در مرکز نمایشگاهی بین المللی سلیمانیه از تاریخ 23 الی 28 آبان ماه 1397 برگزار گشت. در این دوره نمایشگاه 180 شرکت از 18 کشور در آن حضور داشتند و در این بین 27 شرکت ایرانی حاضر بودند. تعداد بازدیدکنندگان این دوره 200000 نفر تخمین زده شده و کشورهای حاضر در نمایشگاه ایران، عراق، مصر، سوریه، لبنان، اردن، کویت، امارات متحده عربی، ژاپن، چین، هند، پاکستان، اندونزی، آمریکا و انگلستان و …بوده اند

تمام گروه های کالایی امکان حضور در این نمایشگاه را دارند. در این دوره فضای مربوط به شرکت های ایرانی به صورت پاویون های تخصصی در زمینه های صنعت و ساختمان، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع دستی و نساجی، دارویی، آرایشی و بهداشتی تقسیم شده است.

24) نمایشگاه هدایا هنگ کنگ از سری Mega show

نمایشگاه هدایا هنگ کنگ از سری Mega show

نمایشگاه  هدایا هنگ کنگ از سری Mega show  در مرکز کنوانسیون و نمایشگاه هنگ کنگ، تالار 1 از 29 آبان تا 2 آذر برگذار خواهد شد. تخمین زده می شود این نمایشگاه بیش از 1,200 غرفه و  1.45 میلیون بازدید کننده داشته باشد.

25) نمایشگاه سبک زندگی و دکوراسیون (مد و جواهرات) (homimilano) - میلان

نمایشگاه سبک زندگی و دکوراسیون (مد و جواهرات) (homimilano)

نمایشگاه طراحی داخلی و دکوراسیون میلان (HOMI) نمایشگاه بین المللی مهمی در صنعت طراحی داخلی و دکوراسیون منزل به شمار می رود. این نمایشگاه با برگزاری جلسات، کارگاه ها، سمینارها و پروژه های خاص، فرصتی مناسب است تا در آن با آخرین تحولات، نوآوری ها و رویکردهای حال حاضر این صنعت آشنا شوید و آنها را کشف کنید. نمایشگاه طراحی داخلی و دکوراسیون میلان در ۱۰ بخش مختلف برگزار می شود: عادات زندگی، عطرها و محصولات مراقبت شخصی، هدایا و رخدادها، سبک زندگی کودکان، کار و سرگرمی، سلامت و تندرستی در خانه، مد و جواهرات، باغ و فضای باز، منسوجات خانگی، آزمایشگاه طرح های مفهومی. تمامی این بخش ها چشم انداز کاملی را از آخرین تحولات صورت گرفته در حوزه خانه و سبک های زندگی ارائه می دهند و هرگونه بازدید از نمایشگاه را به تجربه ای مغتنم و رضایت بخش تبدیل خواهند کرد. این نمایشگاه مفاهیم جدیدی را در حوزه زندگی و تجربه خانه داری – محیط داخل و خارج – عرضه می کند و پیشنهاداتی برای استفاده بهتر از روز و شب و راه حل هایی برای سلامت و تندرستی در منزل همراه با جزئیات ارائه می دهد.

در ادامه نمایشگاه ها به تفکیک ماه شروع نمایشگاه ارائه می شود. ترتیب نمایشگاه های هر ماه بر اساس رتبه آن ها می باشد.

فروردین ماه
اردیبهشت ماه

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا شنزن - چین

خرداد ماه
تیر ماه

Hong Kong Jewellery & Gem Fair (نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی هنگ کنگ)

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی لیسبون - پرتقال

مرداد ماه

نمایشگاه بین المللی جوایز و هدایا لوازم خانگی چین

شهریور ماه

نمایشگاه بین المللی ساعت و جواهرات مدرن madridjoya - اسپانیا

نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایا روسیه

نمایشگاه دکوراسیون و اقلام کادویی مادرید (INTERGIFT) - اسپانیا

نمایشگاه هدایا باکو - آذربایجان

نمایشگاه سبک زندگی و دکوراسیون (مد و جواهرات) (homimilano) - میلان

مهر ماه

istanbul jewelry show october (نمایشگاه اکتبر جواهرات استانبول) - ترکیه

MidEast watch & jewellery show (نمایشگاه جواهرات و ساعت خاور میانه) شارجه - امارات متحده عربی

نمایشگاه تخصصی نقره جات وصنایع دستی و گردشگری بغداد - عراق

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا شنزن - چین

آبان ماه

VOD Dubai International Jewellery Show (هفته جواهرات دبی) - امارات متحده عربی

Abu Dhabi International Jewellery show (نمایشگاه بین المللی جواهرات ابوظبی) - امارات متحده عربی

نمایشگاه بین المللی جواهرات وینچنزا – ایتالیا

نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه - عراق

آذر ماه

نمایشگاه جواهرات شهر مسقط - عمان

نمایشگاه بین المللی فروش صنایع دستی ارتیجیانا میلان - ایتالیا

نمایشگاه هدایا هنگ کنگ از سری Mega show

دی ماه
بهمن ماه

نمایشگاه جواهر و زیورآلات مادرید - اسپانیا

giftspring 2019 (نمایشگاه هدایای بهاره 2019) - انگلستان

اسفند ماه

نمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی هنگ کنگ

نمایشگاه جواهرات و ساعت دوحه - قطر

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی عمان

نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایا روسیه

نمایشگاه بین المللی هنرهای دستی مونیخ - آلمان