حضور اعضای خوشه انگشتر در اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی

اعضای خوشه انگشتر استان قم در اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی ایران حضور فعال دارند.

استاد ابراهیمی ورزنه میرزا انگشتر ساخته شده

نمایشگاه صنایع دستی تهران، یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه در حوزه صنایع دستی در ایران می باشد. هر ساله هنرمندان از شهرهای مختلف در این نمایشگاه گرد هم آمده و تولیدات خود را به فروش می رسانند. تولیدکنندگان زیورآلات سنتی و سنگ های قیمتی استان قم نیز در این نمایشگاه حضور فعال داشتند.

امسال با شیوع بیماری کرونا و رکود بسیار سنگینی که بر بازار فروش صنایع دستی حکم فرما می باشد، نیاز به برگزاری این نمایشگاه جهت کمک به فروش هنرمندان کشور بیش از پیش احساس می شد. با این حال با وجود محدودیت های برقرار شده جهت جلوگیری از شیوع کرونا امکان برگزاری این نمایشگاه به صورت هرساله وجود نداشت. از این رو وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصمیم به برگزاری اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی نمود.

به همین منظور با همکاری شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی وبسایتی به منظور ثبت نام هنرمندان تهیه گردیده است. اطلاعات هنرمندان پس از ثبت نام اولیه در این وبسایت مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از تأیید امکان بارگزاری اطلاعات محصولات برای آن ها فراهم خواهد شد. هزینه ثبت نام و عرضه محصولات در این نمایشگاه رایگان بوده و طبق توافق صورت گرفته با شرکت ملی پست ایران محصولات فروش رفته در این نمایشگاه با 30 درصد تخفیف ارسال می نمایند.

طبق اعلام مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی تا پایان روز پنج شنبه 22 آبان ماه 1399، 800 نفر (حقیقی و حقوقی) با حدود 2800 محصول در این سامانه ثبت نام نموده اند. این شرکت در تاریخ چهارشنبه 1399/08/28 اولین وبینار هم افزایی نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی را با حضور کارشناسان معاونت صنایع‌دستی کشور، مدیران و کارشناسان استان‌ها برگزار نمود. در این وبینار کارشناسان شرکت مادرتخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی توضیحات فنی و موارد آموزشی این نمایشگاه را ارائه نموده و به سوالات کارشناسان استانی پاسخ دادند. همچنین در این جلسه مقرر شد کارشناسان استانی ضمن انتقال نکات ضروری در مورد کیفیت محصولات ارائه شده توسط هنرمندان، نظارت کاملی بر نحوه بارگذاری محصولات در این نمایشگاه داشته باشند.

ثبت نام اعضای خوشه انگشتر استان قم در نمایشگاه مجازی صنایع دستی

دفتر توسعه خوشه انگشتر نیز با همکاری معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی قم اقدام به اطلاع رسانی نمایشگاه مجازی صنایع دستی در بین تولیدکنندگان انگشتر قم نمود. تعدادی از این هنرمندان انگشترساز قم نیز در این نمایشگاه ثبت نام کرده و محصولات خود را در این وبسایت بارگزاری نمودند.

نحوه ثبت نام در اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی

فایل زیر راهنمای ثبت نام در وبسایت نمایشگاه به صورت حقیقی و حقوقی می باشد. با مطالعه این فایل می توانید به راحتی در این سایت ثبت نام نمایید.

دانلود فایل راهنمای ثبت نام در نمایشگاه مجازی صنایع دستی

ویدیو زیر نحوه ثبت محصولات در این وبسایت را پس از ثبت اطلاعات و تأیید اطلاعات کاربری هنرمندان آموزش می دهد.

سوالات متداول

برای ثبت نام در نمایشگاه مجازی صنایع دستی چه اقدامی را باید انجام داد؟

برای ثبت نام در نمایشگاه ابتدا باید در سایت نمایشگاه ثبت نام اولیه نمایید. در این ثبت نام نیاز دارید تصویر کارت ملی و مجوز فعالیت خود را بارگذاری نمایید. پس از تأیید اطلاعات کاربری شما توسط سازمان میراث فرهنگی استان مربوطه امکان ثبت محصولات برای شما فراهم می گردد.

حضور در اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی هزینه ای دارد؟

شرکت در اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی تهران هیچ هزینه ندارد.

ارسال محصولات فروخته شده در نمایشگاه به چه صورت می باشد؟

با هماهنگی های انجام شده با شرکت ملی پست ایران ارسال محصولات فروش رفته در این نمایشگاه با 30 درصد تخفیف صورت می گیرد