برداشتن گام عملی برای حل مشکل بیمه هنرمندان قم

با همکاری انجمن تولیدکنندگان زیورآلات سنتی و صنایع دستی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، خوشه انگشتر قم و بیمه پاسارگاد، هنرمندان قم بیمه تکمیلی و عمر می شوند.

بیمه هنرمندان خوشه انگشتر قم

بیمه تأمین اجتماعی یکی از مشکلات و دغدغه های مهم اعضای خوشه انگشتر استان قم می باشد. براساس قوانین کشور، تولید­کنندگان صنایع دستی باید از حمایت های بیمه‌­ای و تخفیفات در پرداخت حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی برخوردار شوند و از آنجا که تولیدات خوشه، جزء صنایع دستی می باشد، تمامی اعضای خوشه نیز باید از این حمایت ها برخوردار باشند. اما به جهت مشکلات موجود از سال 1392 سهمیه بسیار اندکی برای بیمه هنرمندان به استان قم اختصاص داده شده است که هنرمندان خوشه قم هم بخشی از تمام هنرمندان استان به شمار می آیند و از این رو می توان گفت که عملاً سهمیه بیمه جدیدی به اعضای خوشه تعلق نگرفته است. در ضمن در صورت تأخیر اعضای تحت پوشش در پرداخت تعهدات خود به سازمان تأمین اجتماعی، حمایت های موجود نیز قطع خواهد شد.

این در حالی است که اعضای خوشه انگشتر در فرآیند کاری خود دچار مخاطراتی خواهند شد که نیاز به صرف هزینه های بسیاری جهت درمان ایشان می باشد. همچنین پس از طی چند سال توانایی بدنی برای ساخت زیورآلات را نخواهند داشت و بدون وجود پشتوانه مستمری بیمه با معضلات بسیاری روبرو خواهند شد.

از این رو با همکاری انجمن تولیدکنندگان زیورآلات سنتی و صنایع دستی، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خوشه انگشتر استان قم و بیمه پاسارگاد، طرح بیمه تکمیلی و بیمه عمر به صورت همزمان برای هنرمندان استان قم به اجرا گذاشته شد. طبق این طرح هنرمندان قم می توانند با پرداخت حداقل هزینه ها از خدمات بیمه تکمیلی برای مسائل درمانی و از بیمه عمر برای بازنشستگی خود و اعضای خانوادشان بهره مند شوند.

افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و بهره مندی از این طرح می توانند با شماره تماس های 09127748983 و 09393987323 تماس حاصل فرمایند.