کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشتر منتشر شد

به همت دفتر توسعه خوشه انگشتر استان قم و حمایت شرکت شهرک های صنعتی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری” هنرمندان موفق خوشه انگشتر و زیورآلات (تجارب 27 هنرمند موفق استان قم)” منتشر شد.

کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشتر

یکی از اقدامات مهم که باعث افزایش سرمایه اجتماعی در خوشه های کسب و کار می شود، ثبت تجارب و دستاوردهای افراد موفق و با تجربه در آن خوشه می باشد. به همین جهت این اقدام در تمام برنامه های توسعه ای خوشه های استان قم   (خوشه های کفش، مبلمان، سنگ ساختمانی، سوهان و فرش دست­باف) و سایر خوشه ­های ایران به اجرا گذاشته شده است.

به جهت جنبه هنری تولیدات اعضای خوشه انگشتر استان قم ،ثبت زندگینامه این هنرمندان اهمیت دو چندانی داشته و باعث تقویت برند و جایگاه انگشتر قم به عنوان قطب تولید انگشتر دست ساز کشور خواهد شد.

به همین جهت با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان قم پروژه تدوین و چاپ کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشتر استان قم به اجرا گذاشته شد. در این کتاب زندگینامه 27 هنرمند در رسته های مختلف شامل نقره سازی، گوهرتراشی، حکاکی، مخراج کاری و قلم زنی به رشته تحریر درآمده است.

معیار انتخاب هنرمندان کتاب

معیار انتخاب  این هنرمندان بر پایه سابقه کاری،تجربه، مهارت و … می باشد. جهت انتخاب ایشان ابتدا لیستی از هنرمندان پیشنهادی از سوی میراث فرهنگی قم تهیه شده و سپس این لیست توسط چندین هنرمند برجسته انگشترساز استان مورد بررسی قرار گرفت تا نهایتاً افراد منتخب جهت انجام مصاحبه و ثبت زندگینامه ایشان تعیین گردید.

نقاط قوت کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشتر

نوع نگراش کتاب هنرمندان موفق خوشه انگشترقم یکی از نقاط قوت آن به حساب آمده  و آن را از سایر کتاب های چاپ شده برای خوشه های استان متمایز می سازد.در این کتاب سعی شده زندگینامه این هنرمندان به صورت روایتی زیبا بیان شده و از حالت یک پرسش و پاسخ صرف خارج شود.

در ضمن برای زندگینامه هر هنرمند صفحه اختصاصی در وبسایت خوشه انگشتر استان قم تهیه شده تا ضمن درج متن کتاب در فضای مجازی تصاویر هنرمندان و آثار آن ها با کیفیت بهتری ارائه شود. چاپ این کتاب زیرساخت مناسبی جهت تهیه و تولید محتوای متنوع به سایر زبان ها مانند عربی و انگلیسی فراهم نموده است. امید است با حمایت سایر سازمان ها و نهادها امکان تولید و گسترش این آثار فراهم شده و شاهد برداشتن گام های مؤثر بیشتری در جهت تقویت برند انگشتر قم باشیم.

مشخصات کتاب

مؤلفابوالفضل معرفی
ویراستار: مهدی محمدیان‌کبریا
ناشرمیراث فرهیختگان
رده بندی دیویی729.270955128
نوبت چاپ1
تعداد صفحات:200
زبانفارسی
سال چاپ1399
تیراژ300 نسخه
شابک 10 رقمی6227013811
شابک 13 رقمی9786227013818