امکان عکاسی صنعتی از صنایع دستی قم فراهم شد.

با حمایت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قم آتلیه عکاسی صنعتی از صنایع دستی قم در خانه تاریخی زند راه اندازی شد.

عکاسی صنعتی از صنایع دستی قم

تولیدکنندگان صنایع دستی قم به جهت شیوع بیماری کرونا و کاهش شدید تردد گردشگران در استان خسارات شدیدی را متحمل شدند. یکی از راهکاه های برون رفت از این مشکل تقویت حضور این تولیدکنندگان در فضای مجازی مانند وبسایت های فروش مجازی و شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد. با این اقدام هنرمندان صنایع دستی به گستره وسیعی از مشتریان دست خواهند یافت. با این حال باید توجه داشت که بهره برداری از این ظرفیت نیازمند داشتن زیرساخت های مناسب می باشد.

تصویربرداری با کیفیت از صنایع دستی قم

از مهمترین این موارد داشتن تصویر مناسب از صنایع دستی است. زیرا مخاطبان در فضای مجازی از طریق تصاویر محصولات با آنها آشنا می شوند. داشتن تصویر مناسب گام مؤثری بر تأثیرگذاری بر روی بازدیدکنندگان و ترقیب آنها به خرید آن محصول می باشد. با این که آموزش های متعددی در زمینه آموزش تصویربرداری با وسایلی مانند موبایل و با کمترین هزینه در اینترنت وجود دارد،ولی نمی توان از تأثیر تجهیزات عکاسی حرفه ای غافل شد.

تهیه تجهیزات مناسب عکاسی حرفه ای از صنایع دستی، نیازمند صرف هزینه های زیادی است که در توان بسیاری از تولیدکنندگان صنایع دستی نمی باشد. از این رو نیاز به مرکزی برای عکاسی صنعتی از صنایع دستی قم احساس می شد.

صنایع دستی عکاسی شده در اتاق عکاسی میراث فرهنگی قم

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم به جهت رفع این مشکل اقدام به خرید تجهیزات عکاسی حرفه ای و راه اندازی محل ویژه ای جهت عکاسی از صنایع دستی قم در معاونت صنایع دستی این سازمان واقع در خانه تاریخی زند نموده است. از این پس هنرمندان صنایع دستی استان قم می توانند با هماهنگی قبلی از خدمات عکاسی این سازمان استفاده نمایند.

امید است با فراهم آمدن امکانات مناسب و تقویت بازاریابی تولیدکنندگان صنایع دستی استان شاهد افزایش فروش و ارتقاء جایگاه صنایع دستی قم در کشور عزیزمان ایران و سایر کشورهای جهان باشیم.